Minden ami Forma 1 2011

Üdvözlök minden forma 1-es rajongót,ezen az oldalon mindent megtalálsz a 2011-es szezonról!jó szorakozást:)

2011.május.7.

idömérő edzés

Ragyogó derült időben kezdődött a Török Nagydíj időmérő edzése. A Q1-ben szokás szerint a három kiscsapat búcsúzott, a HRT, a Virgin és a Lotus pilótái mellett a a hetedik kieső a sauberes Kobajasi Kamui lett, a japán autójában megadta magát az üzemanyag-szivattyú, nem is teljesített mért kört. A Lotus - pontosabban Heikki Kovalainen - megint szépen ment, a 18. helyen csak öttizeddel maradt el a már továbbjutó Rubens Barrichello idejétől. A Hispaniánál is örülhettek, ugyanis Vitantonio Liuzzi megverte az egyik Virgint, Timo Glock előtt a 21. lett, a futamon pedig a 20. rajtkockából indulhat majd, hiszen Jerome D'Ambrosio még a második szabadedzésen elkövetett szabálytalansága miatt öthelyes büntetést kapott. A Q1-et Felipe Massa nyerte, de a brazil az élmezőnyből egyedüliként lágy gumikkal futotta gyors körét.A második szakasz nem hozott nagy meglepetést, búcsúzott a két Toro Rosso, a saueberes Sergio Perez, mindkét Williams és Force India. A Mercedes a Q2-ben is bizonyította, hogy jó a tempója, Nico Rosberg kéttizednél is kevesebbel maradt el Sebastian Vettel nyerő idejétől, míg a harmadik leggyorsabb Lewis Hamilton már négytizeddel maradt el a Red Bull-ostól.A Q3-ban Vettel szokása szerint már az első nekifutására óriási, 1:25.0-ás kört ment, és ezzel le is tudta a kvalifikációt, kiszállt az autóból, megszerezte isztambuli második, idei negyedik, pályafutása 19. pole-ját. Ugyanígy tett a nála négy tizeddel lassabb csapattársa, Mark Webber is, hiába mentek ki a Mercedesek és a McLarenek, a két Red Bullt nem tudták megszorítani.A második sor Rosbergé és Hamiltoné, a harmadik Alonsóé és Buttoné lett. A 7. idő Vitalij Petrové, a 8. Schumacheré, a 9. Nick Heidfeldé, a 10. pedig a pályára sem lépő Massáé lett. Webber kínai vágtájából okulva az élmezőnyből a Red Bull-osok, a ferrarisok, Rosberg és Button is megspórolt egy-egy szett lágy gumit a futamra.A Török Nagydíj holnap közép-európai idő szerint a hagyományos, 14 órás időpontban kezdődik.

futam

Vettel a rajtnál simán jött el, Nico Rosberg viszont Mark Webber elé ugrott. Lewis Hamilton előzni próbált az első kanyarokban, de lesodródott az ívről, Fernando Alonso, és Jenson Button is elment mellette.A második körben Vitalij Petrov próbálta elvenni a 7. helyet Michael Schumachertől, összeértek, a német első szárnya le is tört. Az incidenst és a két Renault helyezkedését kihasználva Rubens Barrichello megelőzte Nick Heidfeldet. Felipe Massa pedig mindannyiuk elé, a 7. helyre került.Webber az 5. körben az előzési zóna végén lazán vette vissza a 2. helyet Rosbergtől, mintha a Mercedes csak egy sereghajtó lett volna. Egy körrel később Alonso kezdte támadni a németet ugyanott, rá egy körre pedig meg is előzte.Mögöttük pedig Hamilton előzte Buttont, de a célegyenesben a 2009-es bajnok visszavette a helyét, majd újra helyet cseréltek és a célegyenes végén megint - a mclarenesek szinte egy az egyben a tavalyi csatájukat másolták, miközben Massa is felzárkózott rájuk, a 9. körben az előzési zónában el is kapta Hamilton - majd mindketten rögtön ki is mentek a bokszba, ahol aztán a mclarenes megelőzte a brazilt.Az élmezőny kerékcseréi után Vettel visszatért az élre, mögötte nem messze Webber, majd Alonso, Hamilton, Rosberg, Massa, Button, Petrov, Heidfeld és a Toro Rossó-s Sebastien Buemi állt.A 18-21. körben Rosberg és Massa csatázott keményen, oda-vissza előztek, közben Button is felzárkózott, végül mindketten megelőzték a mercedesest. Button két körrel később Massát is levadászta.A második kerékcserék után világossá vált, hogy Button eggyel kevesebb bokszutcai látogatással próbálja meg teljesíteni a futamot, stratégiai szempontból jó helyzetben versenyzett és még a tempója is jó volt, később Massát is elkapta. A korai cserékkel a renault-s Petrov az 5. helyig kapaszkodott. A 29. körben Alonso az előzési zónában elkapta Webbert, a spanyol a második helyre ért fel, a ferrarisnak a kerékcseréik után is sikerült az ausztrál előtt maradnia. Hamilton a harmadik kiállásán látszólag nagyot bukott, a jobb első kerék rögzítése lassan ment, a pontszerző helyek végébe csúszott vissza, de további mozgásokkal visszakerült a negyedik helyre.A harmadik kiállások után a pontszerző helyeken Vettel, Alonso, Webber, Hamilton, Rosberg, Button, Petrov, Heidfeld, Massa és Schumacher sorakozott, a kérdés csak az volt, hogy kinek kell még negyedszerre is friss gumiért a bokszba mennie.Az első ilyen Rosberg volt, a 9. helyre esett vissza, majdnem csapattársa elé, de a hétszeres bajnokot épp előtte előzte meg Buemi. Egy körrel később Webber majd Petrov, Alonso, Hamilton, Massa és Vettel is kiment.A három kiállásra játszó Button így a negyedik helyig jött fel, de nem volt elég nagy előnye a jóval frissebb gumikon lévő Hamilton előtt, gyorsan el is vette tőle a pozíciót, a 2009-es bajnokra pedig lassan Rosberg is felzárkózott végül el is vette az 5. helyet.Webber az utolsó cseréje után - összesen rekordszámú, 81 bokszlátogatás volt a verseny! - nagyon begyorsult, hat körrel a vége előtt utol is érte Alonsót, visszavette a korábban elvesztett második helyét.Vettel újabb tökéletes délutánt teljesített, idei harmadik, pályafutása 13. győzelmét szerezte Isztambulban. Ami tavaly nem sikerült, most összejött, a Red Bull második helyének köszönhetően kettős győzelmet aratott. Alonso megszerezte a Ferrari idei első dobogóját.A további pontszerző helyeken Hamiltont, Rosberget, Buttont, Heidfeldet, Petrovot, Buemit és Kobajasit intették le. A Forma-1-es bajnokság két hét múlva az első igazi európai versennyel, a barcelonai Spanyol Nagydíjjal folytatódik.