Minden ami Forma 1 2011

Üdvözlök minden forma 1-es rajongót,ezen az oldalon mindent megtalálsz a 2011-es szezonról!jó szorakozást:)

2011.június.25

idömérő edzés

A Q1-ben a már megszokott szereplők búcsúztak most is, a két Lotus, a két Virgin és a két HRT nem jutott tovább, izgalmat jelentett viszont, hogy két élmenő is veszélyben volt az utolsó percekben, Mark Webber a közepes keveréken messze nem volt olyan gyors, mint csapattársa, csak a 16. idővel csúszott át a Q2-be, míg a ferraris Felipe Massa nem is kockázatott, már az első szakasz végén feltette a lágy gumit, amivel meg is nyerte a Q1-et. A "kicsik" mellett a Toro Rosso hazai pilótája, Jaime Alguersuari esett ki. A 107 százalékos küszöböt mindenki megugrotta. A Q2 első biztos kiesője már a szakasz közepén meglett: a williamses Pastor Maldonado sebességváltó-hiba miatt leállt a pályán. Az autó eltávolítása alatt pár percre piros zászlóval meg is szakították a körözést. A folytatásban az első három csapat pilótái már ki sem jöttek, és egészen az utolsó pillanatokig úgy tűnt, hogy a maradék négy továbbjutó helyen is csak a két Mercedes és Renault fog osztozkodni, de a Force Indiá-s Adrian Sutil egy jó körrel végül kiszorította Vitalij Petrovot. Az orosz mögött búcsúzott a két Sauber, a másik Force Indiával Paul di Resta, a Toro Rossó-s Sebastien Buemi, Rubens Barrichello és természetesen Maldonado is, aki azonban így is megcsípte a 15. helyet. A Q3-ban Sutil és Heidfeld gumit spórolt, nem ment mért kört, de a többiek kétszer is nekifutottak, igaz, a második menetben nem mindenki fejezte be a gyors körét. Webber a hajrában a második helyre kapaszkodott, utána a már elsőre is egyedüliként 1:37 alatti időt futó Vettel és Alonso is a boksz felé vette az irányt. A címvédő idei hetedik, pályafutása 22. rajtelsőségét szerezte meg Valenciában. Mellőle vasárnap csapattársa, Webber rajtol majd, a második sorban Lewis Hamilton és Fernando Alonso áll majd, a harmadik sor Massáé és Buttoné, a negyediken a két Mercedes áll majd Rosberg-Schumacher sorrendben, míg az ötödik sorban Heidfeld és Sutil kap helyet. Érdekesség, hogy a top5 összeállítása és sorrendje megegyezik a tavalyi kvalifikáció eredményével. Az Európa Nagydíj vasárnap a szokásos időpontban, délután 14 órakor rajtol.

futam

A rajt és az első kör simán, incidens nélkül zajlott le. A két Red Bull-os jól jött el, mögöttük Felipe Massa lépett előre szépen, a 2. kanyarban még Webbert is fenyegette, de végül csapattársa, Fernando Alonso mögé sorolt be a negyedik helyre. Vettel, Webber és a két Ferrari mögött a startnál két pozíciót bukó Lewis Hamilton, utána Nico Rosberg, Jenson Button, Michael Schumacher, Adrian Sutil és Nick Heidfeld sorakozott a pontszerző helyeken. A pole-ból induló címvédő az első körökben rögtön megkezdte az elszakadást, jó két másodperces előnyt gyűjtött, míg Button a 6. körben megelőzte Rosberget. Az élmezőny kerékcseréit Hamilton és Rosberg kezdte a 12. körben, majd Webber, Vettel, Alonso, Button és Schumacher is friss lágy gumikra váltott a következő két körben. A bokszkiállásokon a későn cserélő Massa bukott, egy helyet veszített Hamiltonnal szemben. Schumacher két körön belül kétszer járt a bokszutcában, mivel a kerékcseréje után épp visszatért a pályára, amikor Vitlaij Petrov letörte az első szárnyát. A hétszeres bajnok a 21. helyre esett vissza. Alonso a 18. körre ért Webber nyakára és a 21. körben sikerült is megelőznie az ausztrált, a helyi hős a 2. helyre kapaszkodott és azonnal meg is kezdte a felzárkózást Vettelre. A 25. körben Hamilton nem tervezett cserén járt kint, újabb lágy szettet kapott, a 6. helyre csúszott vissza, viszont az új gumikkal igen gyors köröket ment. Hátrébb a sauberes Sergio Perez próbálkozott egy hosszú közepes gumis etappal, de nem nyert vele, sorra megelőzték, végül a 26. körben váltott. Webber a 29., Alonso a 30. körben járt kint a második cseréjén, de két pilóta pozíciót váltott, a Red Bull-os visszavette a 2. helyet. Utánuk Vettel is cserélt, megőrizte a vezetést. A második kiállásánál megint rosszul járt Massa, a bal hátsó kerekével gondok voltak, így megint Hamilton mögé esett, a mclarenes viszont gyorsan lefelezte az ezzel nyert előnyét, mert a csapat tanácsa ellenére túl hamar koptatta el az abroncsait, lassult. Az utolsó cseréket Webber és Hamilton kezdte, 15 körrel a vége előtt tették fel a közepes keverékű gumikat. Alonso két kört várt még a kiállásával, így ugyanaz megtörtént, mint korábban, csak fordítva: most a spanyol vette el a második helyet a Red Bull-ostól, Webber elé került. Vettel az utolsó 10 körre tette fel a közepes gumikat, lazán tért vissza az élre. Miután Massa és Button is kint járt, összeállt a pontszerzők tiszta sorrendje: a címvédő vezetett, mögötte, Alonso, Webber, Hamilton, Massa, Button, Rosberg, a két kiállással felkapaszkodó Jaime Alguersuari, Adrian Sutil és Nick Heidfeld volt az első tízben. Az utolsó hat körben már nem változott a sorrend, Vettel magabiztosan megnyerte idei hatodik versenyét, Alonso a hazai közönséget egy második hellyel örvendeztette meg, míg Webber a harmadik lett. Az Európa Nagydíjon nem volt kieső, ezzel a verseny történelmet írt, soha nem volt még 24 célba érő Forma-1-es futamon.